Pecha Kucha Night

Akční skupinová přednáška Pecha Kucha Night Pardubice je perfektní příležitostí pro ty, kdo prahnou po informacích z oblasti současného výtvarného umění, přírodních věd a špičkových technologií a zajímá je sociokulturní kontext pardubické industriální historie, pro ty kdo hledají souvislosti, při chronickém nedostatku času a zdlouhavě je nechtějí vyhledávat na virtuálním informačním smetišti serverů

Projekt PechaKucha [peča kuča] vymysleli a uvedli v život architekti Astrid Klein a Mark Dytham v roce 2003 v Tokiu. Jejich záměrem bylo vytvořit prostor pro setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků, prostor pro výměnu zkušeností a informací o novinkách v oboru, prostor pro komunikaci s veřejností. Klíč dostal jméno PechaKucha (japonský výraz pro zvuk konverzace). Každý mluvčí má k dispozici 20 obrázků a každý z nich může komentovat na ploše 20 vteřin; 6 minut a 40 vteřin ho tak dělí od nástupu jeho následovníka.

Specifickým rysem skupinových přednášek, které organizuje UTESLA je jejich multidisciplinární charakter, který vedle umění, designu a architektury zahrnuje také přírodní a humanitní vědy a tak vytváří prostor pro rozvoj třetí kultury – kreativního společenství umění vědy a nových technologií.

  •