Blog

COLOURS OF PARDUBICE – multižánrová vánoční nadílka Utesla

COLOURS OF PARDUBICE multižánrová vánoční nadílka Utesly koná se v Divadle 29 v úterý 20. 12. 2016 od 8:30 hodin Unikátní komponované představení „Colours of Pardubice“ je symbiózou chemie, fyziky, historie a kulturních plodů civilizace na Pardubicku. 90 minut, kulturní guerrila Uskupení Tesla promění Divadlo 29 v lužní les a zároveň chemickou laboratoř, ve které se performance umělců a vědců pojí s choreografií tanečníků a site specific divadlem. Agenti umělci a vědci přibližují skrze tanec, kresby, projekce, hypotézy, teorie, syntézy

Číst více »

Předvánoční barevná dílna – Colours Of Pardubice

Srdečně Vás zveme ve středu 14.12. do Science centra K104 na podvečerní program, který  představí chemii barev, barevné chemické reakce, extrakce přírodních barev, redukčně-oxidačnía a acidobazické indikátory, barvení plamene i chemickou „vánoční hvězdu“. Pozvánka

Číst více »

12. ročník festivalu UTeslaFEST Pardubice – komentované prohlídky výstav, besedy, workshopy

Srdečně vás zveme na 12. ročník festivalu UTeslaFEST Pardubice 2016, který již tradičně nabízí symbiózu vědy, technologíí, historie, umění, socioální antropologie a především chemie. Workshopy, kulatý stůl, semináře, besedy, dílny, představení a komentované prohlídky výstavami BIOMORPH Jindřicha Ráftla IMPAKT Jana Tůmy MONUMENT HYDAL Barbory Šlapetové SUBLIMINAL Federico Díaze a  DRUHÝ VĚK STROJŮ  která je soubornou výstavou Lukáše Riettsteina a týmu UTesla nabízí nevšední procházku přírodovědnými a humanitními obory, které vytvářejí třetí kulturu, naši identitu v kultuře druhého věku strojů a průmyslu 4.0.

Číst více »

Art&Sci workshopy: Schrodingerova kočka

19.10. a 25.10. vždy od 13:30 do 1630 Vás zveme do K104 na komunitní Art &Sci dílny pro děti a jejich rodiče. Tématem workshopů je Schrodingerova kočka v teorii a praxi – experimenty, mikroskopování, digitální grafika s využitím tabletů, výroba engob, modelování aj.

Číst více »

Víkend s vědou: NAFTA

V sobotu 8.10. proběhne v K104 ve spolupráci s Talent centrem NIDV workshop NAFTA (NA Fyziku v TAlnetu), který je zároveň přípravou na týmovou soutěž Turnaj mladých fyziků (http://iypt.org/ ). Od 10:00 až do večera máte možnost se zapojit do presentace, diskuze a  experimentálního ověření vtipných fyzikálních úloh z mechaniky, optiky, akustiky a elektromagnetismu s nadanými studenty základních, středních a vysokých škol.. Součástí programu je také exkurze na FEI UPa od 14:00. Jste srdečně zváni.

Číst více »

OBČANSKÉ SDRUŽENÍ USKUPENÍ TESLA Z. S.

Kostelní 104
530 02 Pardubice

Česká republika
IČO: 26579693

KONTAKTY

A. Prokop – 774 143 458; prokop.alex@gmail.com

A. Prokopová – 775 104 441; sasaprokop@seznam.cz